Ανώτερος ο ΑΟ Πάρου στο Κ16 νίκησε τον Μαρπησσαικό

13 Ιανουαρίου 2024 16:03

Με τον παγωμένο αέρα να δυσκολεύει τις προσπάθειες τους τα παιδιά των Κ16 του ΑΟ Πάρου και του Μαρπησσαικού προσπάθησαν όσο μπορούσαν και τελικά μετά από μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0, στο δεύτερο κυριάρχησαν και πέτυχαν άλλα 5 γκολ.

Το σκορ άνοιξε στην πρώτη επίθεση του αγώνα με τον Ι. Παντελαίο να βρίσκει δίκτυα με σουτ 1-0.

Πάλι στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Γκέκα σέρβιρε στον Κεβάνι που έγραψε το 2-0.

Στο 55’ ο Πετρόπουλος με δυνατό σουτ σκόραρε για το 3-0 και στο 61’ ο Κεβάνι με σουτ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ γράφοντας το 4-0.

Στο 65’ ο Κουγιούφας, που όπως και ο Πετρόπουλος μπήκαν σαν αλλαγές και σκόραραν, με ωραίο πλασέ έκανε το 5-0 και το σκορ έκλεισε με όμορφη ατομική προσπάθεια Ζέλα.

Διατήτευσαν οι κ.κ. Δρόσος, Βακόνδιος και Ρούσσος.