Κ14. ΑΟ Πάρου – Αίας Σύρου 1-3. Λύγισε στις καθυστερήσεις!

30 Ιανουαρίου 2024 14:05

Ένα πραγματικό ντέρμπι στην κατηγορία Κ14 έγινε μεταξύ του ΑΟ Πάρου και του αήττητου Αίαντα Σύρου, που βρήκε τους Συριανούς νικητές με 2 γκολ στις καθυστερήσεις.

Παρά τον αέρα οι 2 ομάδες προσπάθησαν να παίξουν στρωτό και συνδυαστικό ποδόσφαιρο, έδειξαν αρετές και χάρισαν ένα όμορφο ποδοσφαιρικό πρωινό.

Ο ΑΟ Πάρου προηγήθηκε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με σουτ του Πάσσαρη και ισοφαρίστηκε στο 47’από σουτ του Βλάχου.

Και οι δύο ομάδες έπαιξαν επιθετικά κυνηγώντας τη νίκη και το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικό.

Τελικά ο Αίας δείχνοντας την ποιότητα του μπόρεσε στο τρίτο και πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να πετύχει 2 γκολ με σουτ των Μωραίτη και Αμπουσερί, κατακτώντας τη νίκη, που ήταν η έβδομη σε οκτώ ματς, αφού έχει μόνο την ισοπαλία 2-2 στο γήπεδο του πάλι με τον ΑΟ Πάρου.